Fermy PV

Farmę fotowoltaiczną można zainstalować na klasie gruntu IV lub niższej, o powierzchni działki powyżej 2 ha,  najlepiej niezacienionej zorientowanej na południe, powyżej 200 m od linii energetycznych z dojazdem drogą utwardzoną.

Nasza oferta, nasze warunki

 • Najmocniejsze na rynku panele 400W (na życzenie możemy zamontować słabsze)
 • Projekty za darmo
 • Przygotowanie wszelkich dokumentów do uzyskania podłączenia instalacji, dotacji, kredytów – bez opłat
 • Dostosowanie instalacji do Twoich indywidualnych warunków (miejsce na dachu, wiata PV, teren)
 • Szybki czas realizacji od 2 dni po podpisaniu umowy
 • Realizacja pod klucz
 • Atrakcyjne oferty kredytowe i leasingowe
 • Bardzo konkurencyjna cena
 • Profesjonalny zespół montażystów i elektryków (firma od 1998 r)

Gwarancja standardowa :

25 – lat na 83% procent sprawności paneli
12 – lat na panele fotowoltaiczne
10 – lat na inwerter w standardzie

Możliwość wydłużenia gwarancji

Daj się zaskoczyć! Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić. To nic nie kosztuje!

https://allegro.pl/uzytkownik/inteligentny-dom?bmatch=baseline-cl-eyesa2-engag-dict43-uni-1-4-0306

https://inteligentnydom.olx.pl/

 

kontakt 733 44 33 44

3 kroki do Twojej mikro instalacji

Krok 1: Zaprojektuj swoją instalację do swoich potrzeb . Wybierz moc  i poznaj koszt zestawu.

Krok 2: Jeżeli już wiesz jakiej mocy ma być Twoja mikro instalacja przejrzyj i oceń kilka różnych ofert, jeśli wybierzesz naszą ofertę – zadzwoń aby projektant dopasował najlepszą kombinację produktów w najlepszej cenie. Gwarantujemy przejrzystą umowę,najlepszą cenę, bez ukrytych kosztów.

Krok 3: Ciesz się oszczędnościami.

Czy warto ?

Decyzja o montażu instalacji fotowoltaicznej jest przesądzona. Energia drożeje a nasze zapotrzebowanie na energię wzrasta ( zwiększamy komfort życia a to bezpośrednio wpływa na zużycie energii. Zamiast palenia w piecu, montujemy pompy ciepła, instalujemy podczerwieniowe folie grzewcze  itp.). Panele tanieją, ich skuteczność rośnie a dostawca prądu, bez problemu przyjmuje od nas wyprodukowaną energię (którą kiedyś musieliśmy kumulować w drogich akumulatorach które nie zdążyły się zamortyzować zanim skończyła się ich zdolność kumulowania energii). Wreszcie, jak nigdy wcześniej istnieje mnóstwo programów dotujących, kredytujących :  5000 zł Mój Prąd, 40% lub pożyczka 100% Agroenergia – dofinansowanie, 50 % programy gminne dofinansowanie, Słoneczne Dachy, 18 %, 32 % ulga termomodernizacyjna, „czyste powietrze”

Bądź niezależny, ogranicz zależność zysków swojej firmy od wzrostu cen energii. Ceny energii rosną . Produkuj własną ekologiczną, energię elektryczną. Wykorzystaj swój dach, parking robiąc wiaty fotowoltaiczne czy kawałek wolnego terenu. W wielu krajach Europy wykonaliśmy efektywne i estetyczne elektrownie słoneczne na dachach firm. To inwestycja która najpóźniej zwróci się po 7-10 latach, gwarancje sięgają 30 la a i po 30 latach twoje panel będą produkowały energię elektryczność.

Jak to działa ?

Jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej

Ważne jest aby dopasować moc do swoich potrzeb. Aby nie minąć się z zamierzonym efektem, musimy sprawdzić możliwości dla instalacji paneli. Istotne dla moc i skuteczności instalacji będzie przede wszystkim:

 • Wielkość dachu i jego dostępność
 • Kąt nachylenia dachu i jego azymut
 • Uwarunkowania terenu,
 • Ewentualne zacienienia zamontowanych paneli
Dobór mocy instalacji fotowoltaicznej  (mikroinstalacje o mocy od 1 do10 kW)  dla małych\ średnich domów jednorodzinnych (1-4 domowników) można uprościć wprost proporcjonalnie do wielkości rachunków za prąd lub\i rocznego zużycia energii elektrycznej
 • Wydając  wielokrotność  100 zł miesięcznie,  moc Twojej instalacji powinna być wielokrotnością  2,75 kWp mocy instalacji fotowoltaicznej (np. wydając 200 zł moc instalacji powinna wynosić niemniej niż 2 x2,75kWp czyli 5,5 kWp)
 • Każda złotówka  to 27,5 Wp mocy zestawu PV

Lub

 • Zużywając  1000 kWh energii rocznie,  dobrać około 1,25 kWp mocy instalacji fotowoltaicznej (np. zużywając rocznie 4500 kWh powinniśmy zainstalować zestaw o mocy nie mniejszej niż  4500 x 1,25kWp = 5,6 kWp)

 

Nasza oferta

https://allegro.pl/uzytkownik/inteligentny-dom?bmatch=baseline-cl-eyesa2-engag-dict43-uni-1-4-0306

https://inteligentnydom.olx.pl/

 

Panele poli \ monokrystaliczne

Jeszcze w ubiegłym roku najczęściej sprzedawane były moduły polikrystaliczne, które swoją popularność zawdzięczały głównie zdecydowanie niższej cenie w stosunku do monokrystalicznych. Rozwój technologiczny i obniżenie kosztów produkcji modułów monokrystalicznych spowodował, że obecnie zdobyły one przewagę w budowie małych i średnich instalacji. Moduły polikrystaliczne stosowane są najczęściej w dużych instalacjach gruntowych lub tam gdzie nie jesteśmy ograniczeni miejscem. Wszędzie , gdzie zależy nam na osiągnieciu jak najwyższej wydajności z dostępnej do wykorzystania powierzchni, inwestorzy decydują się na wysokowydajne moduły monokrystaliczne.
Projektując rozmieszczenie modułów fotowoltaicznych na dachu zachowaj 0,5 m odstępu od krawędzi dachu co zabezpieczy instalację przed porywistymi podmuchami wiatru.

Polikrystaliczne

 • niższa cena, korzystniejszy stosunek ceny do mocy zł/Wp
 • mniejsza moc i wydajność z tej samej powierzchni zabudowy,
 • korzystniejszy temperaturowy współczynnik mocy (ograniczenie mocy wraz ze wzrostem temperatury)
 • lepiej wykorzystują promieniowanie rozproszone, które przeważa w warunkach Polski
 • stosujemy tam gdzie nie jesteśmy ograniczeni powierzchnią zabudowy i względy estetyczne dopuszczają niebieski bądź granatowy kolor modułu.

Monokrystaliczne

 • wyższa cena, mniej korzystniejszy stosunek ceny do mocy zł/Wp, to jednak się w ostatnim czasie bardzo mocno zmienia i różnice są coraz mniejsze
 • większa moc i wydajność z tej samej powierzchni zabudowy,
 • nieco mniej korzystny temperaturowy współczynnik mocy (ograniczenie mocy wraz ze wzrostem temperatury)
 • lepiej wykorzystują promieniowanie bezpośrednie w słoneczny bezchmurny dzień
 • stosujemy tam gdzie jesteśmy ograniczeni powierzchnią zabudowy i zależy nam na osiągnięciu jak największej mocy zainstalowanej
 • czarny kolor ogniw często w połączeniu z czarnymi ramami pięknie komponuje się z nowoczesnymi pokryciami dachowymi i zaspakaja gusta najbardziej wymagających inwestorów.

źródło: TIM

Podłączenie paneli 

aby nie doprowadzić do powstania pętli indukcyjnej przewody  obu potencjałów należy prowadzić blisko siebie

Ochrona przeciwprzepięciowa 

Prawidłowo zaprojektowana i wykonana ochrona przeciwprzepięciowa zabezpieczy instalację przed skutkami wyładowań i przepięć. Jest także niezbędna ze względu na wymagania ubezpieczycieli.

Jeżeli obiekt nie posiada instalacji odgromowej lub istnieje techniczna możliwość zachowania odpowiednich odstępów izolacyjnych pomiędzy instalacją odgromową a generatorem PV (zwykle jest to około 0,5 do 1 m) stosujemy ograniczniki przepięć Typ 2. Przewody wyrównawcze o przekroju minimum 6mm2 Cu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, sam montaż instalacji fotowoltaicznej nie wymaga ochrony odgromowej, jednak jeżeli budynek jest w taką instalację wyposażony, konieczne jest dostosowanie instalacji, tak aby obejmowała ochroną także elementy instalacji PV, zgodnie z obowiązującymi przepisami tak jak dla innych urządzeń zamontowanych na obiekcie. Montaż instalacji odgromowej należy rozpatrywać zawsze łącznie z ochroną przepięciową.

Montując instalację PV na budynku wyposażonym w instalację odgromową, o ile jest to możliwe, staramy się zachować odpowiedni odstęp izolacyjny pomiędzy elementami instalacji odgromowej a elementami instalacji PV, zwykle wystarcza 0,5 m. Stosujemy ochronę przepięciową Typ 2.

Jeżeli nie ma takiej możliwości, łączymy konstrukcję instalacji PV z instalacją odgromową przewodem o przekroju min. 25 mm2 Cu. Stosujemy ochronę przepięciową Typ 1+2.

Dla zachowania prawidłowego działania ochrony odgromowej oraz przepięciowej należy wykonać instalację wyrównania potencjałów zachowując właściwe przekroje przewodów wyrównawczych.

6 mm2 Cu dla konstrukcji z odstępem izolacyjnym i ochroną Typ 2

16 mm2 dla konstrukcji połączonej z instalacją odgromową i ochroną Typ 1+2

Jeżeli jest taka możliwość to należy korzystać z GSW budynku, łącząc z nią wymagane elementy instalacji. W przypadku instalacji zewnętrznych stosować należy szyny wyrównawcze ze stali nierdzewnej i obudowy odpornej na UV.

Źródło: TIM

O aktualne wymagania, pytaj swojego dostawcę prądu